Cílem  letošního školního výletu bylo poznat část z našeho krásného okolí. Ve čtvrtek 15. června 2017 jsme se vypravili do Priessnitzových léčebných lázní Jeseník. Věříme, že spousta dětí v lázních již několikrát byla, ale vy věřte, že někteří tam byli poprvé v životě. Na začátku jsme děti seznámili krátce s historií lázní, podívali jsme se, kde je hlavní budova – Priessnitzovo sanatorium, navštívili jsme několik pramenů, z těch největších např. Bezručův pramen, vzhledem k nádhernému počasí jsme si vymáchali nohy v balneu, děti si zaskotačily na hřišti. Během cesty jsme asi pětkrát svačili a na závěr nechyběla ani zmrzlina a oplatky. Zpět do Jeseníku jsme to vzali po Muzikantské stezce a na vlakovém nádraží nás čekal autobus, který nás dovezl zpět do Supíkovic. Výlet se dětem líbil, myslíme, že se vydařil a doufáme, že se díky tomu děti do lázní určitě ještě někdy vrátí.

Petra Kratochvílová