Dne 15.6. 2017 jela naše třída, pan učitel Gavlas, paní asistentky Katka Kubáňová a Jana Pudilová na výlet do Ostravy. Já jsem se samozřejmě nemohla dočkat. Jeli jsme vlakem, cesta byla super, pouštěli jsme si hudbu a mávali na lidi. Když jsme dojeli, šli jsme na zastávku, odkud nám jela tramvaj.
Měli jsme krátkou prohlídku Ostravy. Šli jsme i na vyhlídkovou věž, ze které jsme viděli pomalu celou Ostravu. Já strach z výšek nemám, takže se mi to líbilo. Potom jsme přešli do U6 – malého světa techniky. Tam jsme si mohli něco koupit (já jsem si koupila větrník a kofolu) a potom na nás čekal animátor, který nás všude provedl. Bylo to na téma Jules Verne. Byly tam i jiné zajímavé věci- jak se tkala látka, zajímavosti o železe atd.. Nejvíce mě zaujala ponorka kapitána Nema, ve které jsme se mohli projít. Až skončila prohlídka v malém světě, šli jsme do velkého světa. Tam jsme se pohybovali sami. Tam bylo taky plno zajímavých věcí.

Před Velkým světem techniky

Když jsme skončili, něco jsme si koupili a šli do nákupního centra Forum Karolina. Já jsem nakupovala společně s Aňou a Terkou. Všechny tři jsme si koupily stejné mikiny a já navíc ještě tričko.
Zpátky jsme jeli zase vlakem do Písečné, kde na nás čekali dospělí.
Výlet se mi moc líbil, zatím to byl nejlepší výlet ze školních výletů.
Kristýna Kalianková