V úterý 7.11. odjeli naši mladší žáci na první letošní florbalovou soutěž. Jednalo se o okrskové kolo na Gymnáziu v Jeseníku, na němž se hrálo o postup do kola okresního. V naší skupině bylo celkem pět škol, do okresu postupovaly tři nejlepší. Hrálo se jednou 15 minut systémem každý s každým. Náš tým vyjel ve značně okleštěné sestavě, na střídání jsme měli pouze jediného hráče. Jeden chlapec svou účast na poslední chvíli odřekl a sourozenci Pudilovi měli fotbalovou akci. Naši školu tedy reprezentovali Šimon Jati v brance, Dominik Kroščen, Andrej Oprchal, Martin Burďák, Lukáš Kret a Vladimír Polák.

Turnaj jsme zahájili duelem se školou z Jeseníku. Naši kluci hráli zakřiknutě a soupeř se dostal brzy do dvoubrankového vedení. Stav ještě dokázal zkorigovat Dominik Kroščen, ale vzápětí jsme dostali třetí branku a bylo rozhodnuto.
První vítězství jsme urvali proti Zlatým Horám. Soupeř se sice dostal do vedení 1:0 a 2:1, ale zápas byl galapředstavením Dominika Kroščena, který vždy dokázal vyrovnat a jako zlatý hřeb programu vstřelil náš vítězný gól. Dlužno podotknout, že po výborné nahrávce Andreje Oprchala.
Ve třetím duelu jsme zkřížili zbraně s Českou Vsí. Tentokrát si z něho udělal onemanshow Andrej Oprchal. Nejdříve srovnal na 1:1, poté na 2:2 a hattrick dovršil brankou na 3:2. Soupeř bohužel dokázal asi 30 vteřin před koncem vyrovnat.
Poslední utkání jsme odehráli proti domácímu gymnáziu. V případě vítězství bychom postoupili. Dostali jsme se sice do vedení 1:0 brankou Dominika Kroščena, ale pak nám gympláci nasázeli čtyři branky. Obdivuhodné bylo, že naši kluci, kteří měli bez střídání v nohách už tři zápasy a navíc prohrávali výrazným rozdílem, zápas nezabalili. Dostali soupeře pod trvalý tlak, jehož prvním ovocem byla branka Andreje Oprchala na 2:4. Náš tlak nepolevoval, nastřelili jsme několik tyčí. Podle hráčů a učitele z České Vsi dokonce skončily dva míčky v brance soupeře, ale rozhodčí bohužel gól neviděli. Remíza by nám ale stejně nepomohla, potřebovali jsme tři body.
I přesto, že jsme do okresu nepostoupili, zaslouží naši reprezentanti obrovskou pochvalu a uznání. Dokázali bojovat po celou dobu bez střídání, soupeřům stačili, byli jim rovnocennými protihráči, ale navíc předváděli účelnou hru a spoustu pěkných akcí. Útok obstarávali Dominik Kroščen a Andrej Oprchal, spolehlivou obranu Lukáš Kret a Martin Burďák a výborný výkon podal chytající Šimon Jati.
Možná bychom mohli říct kdyby tam byli kluci Pudilovi… Jenže na kdyby se ve sportu nehraje. Naši mladší žáci budou mít možnost svoje kvality dokázat v Jesenické lize, která se rozběhne v prosinci. Tak jim držme palce!

vysledky-okrsku-florbal-mladsi-zaci