Před státním svátkem ve čtvrtek 16.11. vyrazili starší florbalisté do Lipové bojovat na okrskové kolo o postup do kola okresního. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, hrálo se systémem každý s každým jednou 15 minut. Naši školu reprezentovali Franta Polák v brance, Jirka Ivan, Tomáš Ondrejka, Dominik Kroščen, Šimon Jati, Andrej Oprchal, Adam Pudil a Miloš Pudil. Hodně chyběli Kevin Gábor a Dominik Niederle.

V prvním utkání jsme se střetli s domácí Lipovou. Naši kluci se nestihli rozkoukat a už prohrávali 0:2. Tak i zápas skončil. Do turnaje jsme tak vstoupili nedobře.
Dramatické utkání jsme sehráli s Bělou. Dvěma brankami Adama Pudila a jednou Jirky Ivana jsme se dostali do vedení 3:0. Poté se však naši kluci soustředili na obranu, ale soupeř k ní nacházel klíč. Postupně vyrovnal až na 3:3. Závěr byl nervydrásající, ale k našemu smutku se Bělé podařilo asi půl minuty před koncem vstřelit vítězný gól.
Proti Žulové jsme dlouho hráli vyrovnaně. Tomáš Ondrejka snížil na 1:3, Miloš Pudil na 2:3. Pár minut před koncem jsme vysunuli útok více dopředu, čehož soupeř využil ke vstřelení čtvrté branky. Zkoušeli jsme i powerplay, ale dostali jsme další branku a bylo rozhodnuto.
V posledním zápase proti Vápenné jsem pokukovali po prvních bodech. Kluci ale hráli lehkovážně a dovolili Vápenné vstřelit tři góly. Pak už jen Tomáš Ondrejka snížil na 1:3, ale to už byla úprava jen kosmetická.
Do okresu jsme tedy nepostoupili. Přesto klukům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

okrsky-florbal-starsi-zaci