V posledním předvánočním týdnu vyrazili mladší žáci na první turnaj Jesenické ligy ve florbalu na Gymnázium Jeseník. Letošní soutěž je poněkud zvláštní svým systémem. Hraje ji osm týmů a v prvních dvou turnajích se střetne každý s každým. Poté postoupí první čtyři týmy do finále, další čtyři si zahrají o 5.-8. místo. My jsme na prvním turnaji odehráli pouze dva zápasy, na druhém nás jich tedy čeká pět. Naši školu reprezentovali Štěpán Jati v brance, Dominik Kroščen, Adam Pudil, Miloš Pudil, Martin Burďák a Lukáš Kret.

V našem prvním zápase jsme změřili síly se Žulovou. Zápas byl pro nás nad očekávání snadný, vyhráli jsme ho totiž 6:0 a i naše hra byla opravdu dobrá. O vysoké vítězství se čtyřmi brankami zasloužil Miloš Pudil, po jedné přidali Dominik Kroščen a Adam Pudil.
Druhý duel nás svedl na palubovku proti Javorníku. Brzy jsme se dostali do vedení 1:0 brankou Adama Pudila. Soupeř však brzy donutil Štěpána Jati pustit za svá záda jediný míček toho dne. Naštěstí jsme opět našli zachránce v podobě Miloše Pudila, který soupeřova brankáře překonal hned dvakrát a tím rozhodl o zisku dalších tří bodů.
Naše družstvo šlapalo na turnaji jako dobře namazaný stroj. Útočníci kluci Pudilovi byli nejen nebezpeční a sehráli spolu několik krásných akcí, ale stíhali se vracet i do obrany. Dominik Kroščen se pohyboval více v obraně, ale přesto byl velmi platným i v útoku, kde nejen střílel branky, ale rovněž nahrával a získával míčky. Cenné zkušenosti získávali v obraně Martin Burďák i Lukáš Kret. Oba byli platnými hráči. Excelentní výkon podal v brance Štěpán Jati. Za dva zápasy dostal jediný gól, ale hlavně zabránil několika skvělým akcím soupeřů. Všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu!
Máme na postup do finále našlápnuto velmi dobře. Doufejme, že na další kolo, které bude někdy v únoru, budou všichni kluci moci jet a do finále opravdu postoupíme!

1-kolo-jl-mladsi-zaci