Ve sředu 10.1. sehráli starší florbalisté 1. kolo JL. Hrálo se na Gymnáziu Jeseník. My jsme byli nalosováni do skupiny s gymnáziem, ZŠ Jeseník a Žulová. Hrálo se každý s každým 2×10 minut. Naši školu reprezentovali Franta Polák v brance, Honza Flasar, Kevin Gábor, Tomáš Ondrejka, Šimon Jati, Dominik Kroščen, Andrej Oprchal, Adam Pudil a Miloš Pudil.

V prvním utkání jsme se střetli se Žulovou. Poměrně brzy jsme se dostali brankami Adama a Miloše do vedení 2:0, ale soupeř dokázal vyrovnat. Vedení na naši stranu strhnul opět Miloš, Kevin naše vedení pojistil na 4:2. Pak však již skóroval jen soupeř. Vedení jsme bohužel neuhájili a prohráli 4:5.
V dalším zápase proti domácímu gymnáziu jsme opět vedli, vždy o gól, na který soupeř dokázal reagovat. Adam dal na 1:0, Kevin na 2:1, Miloš na 3:2 a 4:3. Tím se ale náš brankostroj zasekl, naopak gympl dokázal zápas rozhodnout ve svůj prospěch.
Stejný scénář se opakoval proti sportovce z Jeseníku. Vedli jsme brankami Miloše a Adama 2:0, ale to bylo vše. Ještě Adam dokázal korigovat na 3:5, ale prohráli jsme vysokým rozdílem.
Přestože jsme žádný zápas nevyhráli a postup do finále jsme patrně ztratili, zaslouží si kluci pochvalu. Vždyť jsme hráli proti starším soupeřům s družstvem, jehož velká část byla složena z hráčů mladších. Kluci bojovali, v každém zápase vedli, ale síly docházely.
Další kolo by se mělo hrát v Mikulovicích, termín bude ještě oznámen.

vysledky-jl-starsi-zaci-1-kolo