Ve středu 28. března vyrazili naši mladší fotbalisté do Javorníku na okresní kolo v halové kopané. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů, hrálo se ve dvou skupinách. První dva ve skupině pak postupovali do semifinále. Naši školu reprezentovali Martin Burďák, Vladimír Polák, Šimon Jati, Matěj Kozubík, Dominik Kroščen (brankář), Adam Pudil a Miloš Pudil.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Zlatým Horám. Studenou sprchou byl gól soupeře hned v první minutě. Brzy jsme však dokázali odpovědět gólem Miloše Pudila a pak už jsme branky stříleli jen my. Miloš přidal další tři a jednu jeho bratr Adam. Konečný stav 5:1 byl obrazem hry, naši hráči byli opravdu lepší.
Další zápas ve skupině jsme absolvovali proti Žulové. Opět šel soupeř do vedení 1:0, ale opět jsme dokázali srovnat, tentokrát se o to zasloužil Adam Pudil. Ten poté přidal druhou branku na 2:1 pro nás a tento stav se přes dramatický závěr nezměnil.
Poslední zápas ve skupině jsme hráli proti Jeseníku. Do třetice jsme prohrávali 0:1. Bratři Pudilové však opět dokázali vývoj zápasu otočit, když Miloš srovnal na 1:1 a Adam navíc přidal dvě branky. Skupinu jsme tedy vyhráli bez ztráty bodu.
Semifinále je zápasem pravdy. Hráli jsme ho proti Gymnáziu Jeseník. Trochu překvapivým prvním střelcem byl Martin Burďák, který nás poslal do vedení 1:0. Gympláci ale bojovali dál a skóre se jim podařilo srovnat. Naštěstí se objevil znovu zachránce Miloš Pudil, který druhou brankou zápas rozhodl a byli jsme ve finále!
Bylo dopředu jasné, že finále s domácím Javorníkem bude hodně těžké. Naši hráči již byli unaveni, nemohli jsme tolik střídat. Soupeř nás zpražil velmi brzy vedoucí brankou a co bylo ještě horší, přidal vzápětí druhou. Stav 0:2 byl dost hrozivý. Naši fotbalisté však nesložili kopačky, ale tlačili se pořád k soupeřově brance. Naše úsilí a útočná hra došla zasloužené odměny, když nejdříve na 1:2 snížil Adam a těsně před koncem utkání vyrovnal na 2:2 Miloš. Zhluboka jsme si oddechli, ale čekaly nás tři dramatické pokutové kopy.
Na ty se do branky postavil Adam Pudil, který hned první penaltu soupeře chytil a druhou kopl soupeř mimo branku. Bratři Pudilovi naopak své příležitosti využili a mohli jsme tak slavit vítězství v turnaji!
Všichni kluci zaslouží pochvalu a poděkování za předvedené výkony a také za obrovskou snahu a bojovnost!

vysledky-ok-halova-kopana-2018