Ve středu 4.4. vyrazili mladší žáci k finále Jesenické ligy na Gymnázium Jeseník. Po výsledcích v obou kolech základní části jsme byli jasnými favority. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, hrálo se každý s každým 15 minut. Naši školu reprezentovali Štěpán Jati v brance, Matěj Kozubík, Dominik Kroščen, Adam Pudil, Miloš Pudil a Martin Burďák.

První utkání nás postavilo proti domácímu gymnáziu. Naši kluci bohužel nastoupili s přesvědčením, že se soupeř porazí sám. Do vedení 1:0 nás sice poslal Adam, ale pak nám vstřeli dvě branky soupeř. Dlužno podotknout, že po našich výrazných chybách. Náš tlak byl sice silný, ale alespoň vyrovnat se podařilo Milošovi až těsně před koncem utkání. Pouhý jeden bod pro nás nebyl příliš dobrým vstupem do turnaje.
Ještě větší šok nás čekal ve druhém zápase proti Javorníku. Celý zápas jsme tahali za kratší konec provazu. Miloš srovnával na 1:1, pak soupeř odskočil na 1:4. Adam sice dvěma góly stáhl na 3:4, nastřelili jsme v závěru břevno, ale nakonec zápas skončil naší prohrou. Šance na 1. místo byly už jen teoretické…
Naším nejlepším vystoupením byl zápas proti Bělé. Soupeře jsme jednoznačně přehráli a zvítězili 6:2. Pět našich branek vstřelil Miloš, jednu přidal Adam.
V posledním zápase šlo o hodně, o naše konečné celkové umístění. Česká Ves do té doby pouze dvakrát remizovala, přesto jsme s ní měli velké problémy. Soupeř brzy vedl 0:2 a hrozilo nám, že zůstaneme dokonce bez medaile. Naštěstí nás z bryndy vytáhl hattrickem Adam Pudil. Těsné vítězství 3:2 mělo trochu hořkou příchuť. Nepotěšil určitě herní výkon našich kluků a navíc nás v konečné tabulce předstihl Javorník, který měl při stejném počtu bodů lepší vzájemný zápas.
Našim mladším florbalistům patří poděkování a pochvala. Přes méně úspěšný finálový turnaj podali v průběhu Jesenické ligy vynikající výkony a dokázali dlouhé turnaje zvládnout v úzkém kádru.

vysledky-jl-florbal-ml-zaci-finale