Čtvrteční dopoledne bylo ve škole velmi klidné. Pouze 8 dětí, které nemělo zájem o školní zájezd, se spojilo v jednu třídu a měly společný rozvrh.
Celý druhý stupně a pátá třída se o čtvrt na osm vypravili do Olomouce. Cesta byla velmi příjemná a klidná. Pan řidič neustále kontroloval děti ve zpětném zrcátku, neboť nevěřil, že vůbec nějaké vezeme. Prý jestli jsme hluchoněmá škola 🙂 A opravdu, děti byly takové, jak slíbily. Za celou cestu tam i zpět nebyl vážnější problém.


Na místě jsme byli odbaveni velice brzy, neboť jsme měli jízdenky zakoupeny on-line. Vstup nám trval pár minut, zatímco se ostatní tísnili v řadách. Pak už nás jen těšily nekonečné záhony tulipánů a jiných jarních rostlin. Prohlédli jsme si různé expozice (viděli jsme i aligátora) a čas jsme mohli také trávit na zábavných atrakcích. Procházeli jsme kolem několika typů kolotočů, skákacích hradů a bungee trampolín, mohli jsme si pochutnat na langoších, trdelníku, perníkách i kdejakých dobrotách. Čtyři hodiny na Floře stačily, ale pokud bychom tam měli zůstat ještě déle, určitě bychom věděli, jak tento čas prožít.
Děti spokojené, učitelé rádi, že se nic nepřihodilo a že jsme se vrátili v počtu, jakém jsme odjížděli. Není důvod příště nevyrazit znovu.