Realizační tým projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Jeseník“ a SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník uspořádaly pro žáky 8. ročníku soutěžní dopoledne s názvem „Proč jít na emko“ ?

Akce se uskutečnila 15. května a byla určena pro žáky s předběžným zájmem o studium technického zaměření. Z naší školy se akce zúčastnili všichni žáci 8. ročníku.

Žáci si na přichystaných stanovištích formou soutěží vyzkoušeli, co obnáší studium na škole. Zábavnou formou se tak seznámili s nabízenými obory, což jsou: studijní obor – stavebnictví, strojírenství, učební obor – instalatér, obráběč kovů, strojní mechanik, zedník, kameník. Podívali se také do  zámečnické dílny, instalatérské dílny, na  CNC obrábění, do kovárny, svařovny a do odborných učeben.

Žákům se exkurze velmi líbila, zasoutěžili si, vyhráli nějaké drobné sladkosti a už se těší na příští týden, kdy pojedeme na podobnou akci do Horních Heřmanic.

Mgr. Ema Zykmundová