Dne 23. května jeli žáci 8. třídy opět na exkurzi věnovanou volbě povolání. Tentokrát byla akce určena pro žáky se zájmem o studium v oblasti gastronomie, potravinářství, zemědělství, farmářství a řemeslných oborů a konala se v Horních Heřmanicích, což je odloučené pracoviště SŠGF Jeseník.

Na Střední škole gastronomie a farmářství Jeseník jsou ke studiu nabízeny obory cukrář, pekař, řezník-uzenář, číšník-kuchař, kovář, sedlář, zemědělec-farmář a opravář zemědělských strojů.

Žáci strávili příjemné dopoledne hlavně v dílnách – vyráběli si různé drobné přívěsky z kůže v sedlářské a čalounické dílně, podívali se do kovářské dílny, haly, kde se připravují opraváři zemědělských strojů, zkusili si uplést housky, namalovat perníčky a pomlet maso na hamburgery, které dostali na závěr setkání.

Nejvíce se jim ale asi líbila jízda v automobilu a na traktoru, jízda na trenažéru a hlavně se mohli svézt na koni, což byl i pro mě zážitek.

Mgr. Ema Zykmundová