6. září – čtvrtek

TĚLOCVIČNA ZŠ – NETRADIČNÍ CVIČENÍ

Děti potřebují převlečení vhodné do tělocvičny, boty s nemazající podrážkou. (V tělocvičně budeme pravidelně každé pondělí)

7. září – pátek

DNY BEZPEČNOSTI A ZDRAVÍ

Výlet autobusem v 9:00 od školky, návrat ve 12:00. (pojedeme společně s MŠ Velké Kunětice). Výlet vhodný i pro rodiče!

Vybíráme 50 Kč.

Informace na plakátku v MŠ.

10. září – pondělí, od 15:00

KOLAUDACE ALTÁNU, ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY A PANÍ UČITELKOU MARKÉTKOU

Informace na plakátku v MŠ.

11. září – úterý, 9:00

DRAVCI – ukázka sokolnictví

Výchovný program, který bude probíhat na hřišti ZŠ, popř. v tělocvičně.

Vybíráme 30 Kč (20 Kč doplácí SRPDŠ)

18. září – úterý, 9:00

LESNÍ PEDAGOGIKA

Navštíví nás zaměstnanci LESŮ ČR a povypráví nám o tom, jak se příroda, hlavně zvířátka, připravují na zimu.

17.– 21. září

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ JABLKO

Vyberte s dětmi nejkrásnější jablíčko z vaší zahrady nebo zahrady babičky či souseda a nechte děti přinést do školky. Jablko neoznačujte (aby děti nehodnotily na základě sympatií mezi dětmi, ale objektivně podle vzhledu plodu). Ve školce uspořádáme výstavku a poté proběhne tajné hlasování, kterého se účastní děti, zaměstnanci MŠ i rodiče.

25. září – úterý, 15:00 – 17:00

MALOVÁNÍ NA ASFALT PRO MALÉ I VELKÉ

Děti je možné si vyzvednout v budově MŠ do 14:45, poté odcházíme do areálu ZŠ, kde bude tato aktivita probíhat. Děti budeme převádět. Myslete však na to, že v tento den od 15:00 do 17:00 budou děti k předání u ZŠ. Aktivita je vhodná i pro rodiče.

27. září – čtvrtek od 15:00

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

Velká celoškolní a celoškolková akce ve spolupráci SRPDŠ. Rodiče soutěží za tým třídy jejich dítěte. Všechny výsledky se zapisují, 3 nejlepší se započítávají. Každá třída má svou rozlišovací barvu, ve které jsou oblečeny děti i rodiče. Tým rodičů a dětí MŠ mají rozlišovací znamení  pruhované oblečení.