Krásné počasí, hojná účast, výborné občerstvení. Když se toto sejde v jedno odpoledne, nemůže to dopadnout špatně.
Ve čtvrtek 27. září jsme se sešli na osmém ročníku Sportovního odpoledne pro rodiče a děti. Jednotlivé třídy byly opět oblečeny do ,, svých“ barev a připraveny ke sportování.
Před samotným začátkem turnajového klání promluvil pan starosta Roman Bican, který slavnostně otevřel nové školní hřiště. Obec jej nechala vybudovat a my jej můžeme od tohoto školního roku využívat nejen pro hodiny tělesné výchovy.
V letošním roce nesoutěžily třídy mezi sebou v atletických a netradičních disciplínách, ale proběhl turnaj ,,každá třída proti každé“. Během jedné minuty měli hráči (děti, rodiče a další příbuzní) koulením poslat míče na soupeřovu polovinu. Bylo to rychlé, akční a chvilkami vyhrocené.
Z výsledkového pavouka vyšlo následující: 1. první třída, 2. třetí třída, 3. sedmá + devátá třída, 4. šestá třída, 5. osmá třída, 6. čtvrtá třída, 7. mateřská školka, 8. pátá třída a 9. druhá třída. Třídy obdržely jako ceny diplomy, dorty, rolády a vítězové i drobné předměty, které věnovala společnost STING.
Po turnaji si všichni zájemci dali již tradiční  bramborový guláš, který i letos připravily paní kuchařky ze školní jídelny. Sponzorsky se na tom podílely firmy Selská pekárna a Agroprodukt Supíkovice.
O občerstvení se perfektně postarali členové SRPDŠ.
Díky paní Poskočilové a společnosti STING se děti mohly dosytosti vyřádit na nafukovacím skákacím hradě. Ještě jednou děkujeme.
Jako doplňkový netradiční sport byl připraven ještě KUBB(švédská dřevěná hra), střelba ze vzduchovky, švihadla, kruhy hula hop, badminton, ale pro maximální vytížení všech zúčastněných v turnaji se tyto aktivity,,nestihly“ zrealizovat.
Tak snad příští rok.