Ve čtvrtek 4.10. vyjeli naši starší fotbalisté na okresní kolo v Minikopané na umělou trávu do Jeseníku. Naše družstvo tvořili Martin Burďák, Kamil Křivánek, Vladimír Polák, Šimon Jati, Matěj Kozubík, Dominik Kroščen, Adam Pudil, Miloš Pudil a Dominik Niederle. Hrálo se na šířku fotbalového hřiště 1×15 minut. Na ploše mohlo hrát 6 hráčů v poli a brankář. Byly nalosovány tři trojčlenné skupiny, po nich se hrálo play off.


K prvnímu utkání jsme nastoupili proti České Vsi. Účet zápasu otevřel Miloš Pudil, jehož dvěma brankami následoval bratr Adam a čtverku do sítě soupeře umístil Šimon Jati. Hladké vítězství znamenalo dobrý vstup do turnaje.
Ve druhém utkání skupiny jsme narazili na Gymnázium Jeseník, které se nám povedlo přehrát stejným rozdílem, jako Českou Ves. Tentorkát skóroval jednou Adam Pudil a Šimon Jati, dvakrát Miloš Pudil. Jako nejlepší tým základní části jsme byli nasazeni do pavouka na výhodnou pozici.
V prvním zápase o „život“ jsme znovu padli na gymnázium. Výhra tentokrá nebyla tak jednoznačná. Po gólech Adama a Miloše Pudilů jsme zvítězili 2:0 a postoupili dále.
První problémy jsme začali mít v semifinále proti Bělé. Miloš Pudil dal sice první branku, soupeř ale dokázal odpovědět a zápas byl až do svého konce vyrovnaný. Chvilku před koncem zápasu dopravil míč do sítě soupeře znovu Miloš Pudil. Výhra 2:1 znamenala postup do finále. Na klucích ale začínal být znát úbytek sil.
Finále proti Lipové bylo dramatické až do závěrečného hvizdu a vlastně i po něm. Lipová nás chvílemi tlačila a dala vedoucí branku. Z tlaku jsme se sice vymanit dokázali, ale střelecká nemohoucnost znamenala marné dobývání soupeřovy svatyně. Rozhodčí si dobře nepohlídal konec zápasu a prakticky se závěrečným hvizdem vyrovnal Adam Pudil na 1:1. Čekaly nás pokutové kopy. Ani po předepsané sérii tří střel nebylo rozhodnuto. Při čtvrté penaltě se předvedl náš gólman a míč chytil. Na značku pokutového kopu se postavil Šimon Jati a vystřelil. Brankář soupeře byl rovněž úspěšný a míč vytlačil na tyč. Zároveň však měl obrovskou smůlu, protože se balón od tyče odrazil jemu do ruky a pomalu se zakutálel za brankovou čáru. I takové branky však platí a rozhodují o vítězi turnaje a postupu do krajského kola!
To se koná ve středu 17.10. v Hranicích na Moravě. Děkujeme všem klukům za skvělou reprezentaci školy a držíme palce v kraji!!!

OK Malé kopané