Ve středu 17.10. vyrazili vítězové okresního kola v Minikopané, tedy naši fotbalisté, na krajské kolo do Hranic na Moravě. Na turnaji reprezemtovaly své okresy kromě naší školy ZŠ a MŠ Tršice za okres Olmouc, Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, ZŠ Svisle z Přerova a ZŠ Sluneční Šumperk okres Šumperk. Hrálo se 2×12 minut. Náš tým tvořili Martin Burďák, Kamil Křivánek, Vladimír Polák, Šimon Jati, Matěj Kozubík, Dominik Kroščen, Adam Pudil, Miloš Pudil, Dominik Niederle a František Polák.

První utkání nás postavilo před Prostějov. Zápas nezačal dobře, kluci hráli zakřiknutě a nedůrazně a brzy prohrávali 0:1. Pak se podařilo vyrovnat Dominikovi Niederlemu a Miloš Pudil nás dokonce dostal do vedení 2:1. Když už to vypadalo, že první zápas bude znamenat tři body, přišla v poslední minutě ruka Miloše Pudila a pokutový kop soupeř neomylně proměnil. Dlužno podotknout, že jsme předtím měli dvě výborné šance, bohužel je naši kluci z velké nervozity neproměnili.
Ve druhém zápase proti Olomouci to dlouho vypadalo, že budeme mít opět šanci bodovat. Po našem vedení 1:0 po brance Miloše Pudila jsme však vedení ztratili a znovu jsme dokázali srovnat až na 2:2 Adamem Pudilem. V závěru jsme si však nechali dát znovu branku a prohráli jsme 2:3
Pod dojmem neproměněných šancí a trochu zbytečně uniklých bodů kluci vystřídali brankáře. To se však projevilo velmi neblaze, protože ve třetím utkání proti Přerovu jsme obdrželi nakládačku 1:4, když náš jediný gól vstřelil Miloš Pudil.
Před posledním zápasem bylo jasné, že pokud prohrajeme, budeme poslední. Nastupovali jsme proti Šumperku, který dosud všechna utkání vyhrál a bylo jasné, že celý turnaj vyhraje. Zápas však začal velmi překvapivě, když jsme brankami Dominika Niederleho a Franty Poláka soupeře trochu zmrazili. Šumperk však zbraně nesložil a ještě do konce poločasu snížil tvrdou ranou z delší vzdálenosti na 2:1 pro nás. Do druhé půle jsme tedy nastupovali s vědomím, že pokud nedostaneme branku, vyhrajeme. Naši kluci bránili opravdu zodpovědně a i když jsme si vpředu téměř žádné příležitosti nevytvořili, důležité bylo, že jsme soupeře k ničemu nepustili a vedení jsme hodně překvapivě opravdu udrželi!
Turnaj velmi neblaze ovlivnil fakt, že na krajském kole(!) nebyli zajištěni rozhodčí. Dlužno říct, že jejich absence kvalitu turnaje opravdu ovlivnila. Naši kluci skončili čtvrtí, mohli však klidně skončit druzí.Všem jim patří nejen poděkování, ale i velké uznání, protože na krajské úrovni sehráli vyrovnané zápasy. Děkuji i panu Miloši Pudilovi staršímu, který s námi na turnaj jel a kluky v utkáních vedl.

KK Minifotbalu 2018