Ve čtvrtek 15.11. se konalo v Lipové okrskové kolo ve florbalu starších žáků. O postup do okresního kola se v naší skupině střetlo pět škol, z nichž tři nejlepší měly zajištěn postup. Hrálo se systémem každý s každým. Naši školu reprezentovali Dominik Niederle, František Polák, Šimon Jati, Dominik Kroščen, Andrej Oprchal, Adam Pudil a Miloš Pudil.

Hned první zápas nás postavil před favorita skupiny ze Žulové. Na první branku soupeře dokázal zareagovat Miloš Pudil, který srovnal nejen na 1:1, ale dostal nás dokonce do vedení 2:1. Další branky jsme bohužel vstřelit nedokázali, zato soupeř přidal hned dvě. Prohráli jsme tedy 2:3 a dlužno říci, že jsme Žulové vítězství tak trochu darovali zbytečnými chybami hráčů v poli i brankáře.
Druhé utkání jsme absolvovali proti tradičnímu soupeři z Bělé. Po celý zápas jsme vedli, ale vždy pouze o gól. Soupeř dokázal vždy stav opět srovnat. Dramatické utkání dospělo do stavu 4:3, když naše branky postupně vstřelili Miloš Pudil, dvě jeho bratr Adam a jednu Dominik Niederle. Klid nám dodal až před koncem brankou na 5:3 Dominik Kroščen.
Proti domácí Lipové jsme začali dobře a brankami Miloše Pudila jsme vedli 2:1. Pak se však bohužel opakoval scénář ze zápasu proti Žulové, a to i se stejným výsledkem.
Poslední utkání proti Javorníku bylo pro naše hráče takovou sladkou tečkou za úspěšným turnajem. Soupeře přehráli 10:2, když po třech brankách vstřelili bratři Pudilovi a Dominik Niederle, tu desátou přidal Dominik Kroščen.
Do okresního kola jsme tedy postoupili ze 3. místa. Klukům děkujeme za vemi dobrou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v okrese. Ten se hraje v pátek 30.11. v nové jesenické sportovní hale.

Výsledky OK FLORBAL kvalifikace starší žáci