V pátek 23.11. jeli mladší žáci na okresní kolo ve florbalu. Hrálo se v nové sportovní hale v Jeseníku s velkou změnou oproti všem předchozím turnajům – v poli bylo 5 hráčů. Do okresního finále postoupilo z okrskových kol pět nejlepších školních týmů. Hrálo se jednou 15 minut systémem každý s každým. Naši školu reprezentovali Dominik Kroščen, Adam Pudil, Miloš Pudil, Martin Burďák, Petr Burďák, Lukáš Kret, Kamil Křivánek, Jan Janošek, Radek Kinscher, Jakub Merčák a Vladimír Polák.

Bylo jasné, že zápasy budou velmi těžké, jiný počet hráčů v poli, než jsme byli zvyklí a velký prostor dělal klukům zpočátku trochu potíže.
První zápas byl současně prvním zápasem turnaje a postavil nás proti Jeseníku. Skóre otevřel po nahrávce Miloše Pudila Laďa Polák. Naše obrana ve složení Dominik Kroščen a Adam Pudil šlapala perfektně, a to včetně hráčů, kteří je posléze vystřídali. A tak když další dvě branky přidal Miloš Pudi, vyhráli jsme úvodní střetnutí 3:0
Ve druhém utkání jsme padli na Zlaté Hory. Adam Pudil byl v prvních dvou utkáních na hřišti kvůli zranění nohy vždy jen krátce, což mu nezabránilo vstřelit Zlatým Horám dvě branky. Jednu přidal jeho bratr Miloš a opět Laďa Polák. Soupeř korigoval až v samém závěru, takže konečný stav byl 4:1 pro nás.
Turnaj se vyvíjel tak, že bylo jasné, že se popereme o postup do kraje se Žulovou a Českou Vsí. Právě tyto dva zápasy nás čekaly. Jako první se nám postavila Česká Ves a na hřišti byly vyrovnané síly znát. Daleko více než v prvních svou zápasech jsme byli pod tlakem a také jsme dostali brvní branku. Hra moc nevypadala na to, že bychom byli lepším týmem, naštěstí se podařilo Miloši Pudilovi dostat míček do soupeřovy sítě a vyrovnat. Úspěch naše kluky nakopnul a začali Českou Ves přehrávat. Náš tlak vyústil v góly Ladi Poláka a Dominika Kroščena, takže jsme zvítězili 3:1. Postup byl nadosah…
Karty byly před naším posledním zápase rozdány jasně – vítězství nad Žulovou či remíza nás posouvaly do kraje. Prohra by tamtéž vystřelila Žulovou. Zápas opět začal mírným tlakem soupeře, ale první branku vstřelil Miloš Pudil. Naši útočníci se obětavě vraceli do obrany, přesto dokázal soupeř skóre srovnat. Dramatický zápas vrcholil. Asi tři minuty před koncem se Miloš blýskl znovu a poslal nás do vedení 2:1. Žulová měla tři minuty na to, aby nám dala dva góly a žádný nedostala. Naši kluci ale nezalezli do obrany, naopak ohrožovali i nadále soupeřovu branku a chytře drželi míček za ní nebo ve volném prostoru na hřišti. Nepustili jsme Žulovou do žádné větší akce a výsledkem bylo vítězství 2:1 a postup do krajského kola!!
Klukům moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k postupu do kola krajského. To se koná v pondělí 10.12. v Lipníku nad Bečvou.

Výsledky OK FLORBAL mladší žáci