V pondělí  21. listopadu se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce.  Tato olympiáda je určena pro žáky 8. a 9. třídy. Jako každý rok se skládala z mluvnické a slohové části. Mluvnickou část si vyzkoušeli všichni žáci v rámci předmětu seminář z jazyka českého, slohovou práci na téma „Co všechno umí světlo“ si  napsali žáci z 9. třídy (opět v rámci semináře) a z 8. třídy ti, kteří se chtěli zúčastnit celé olympiády.

A jak to dopadlo? Na prvních třech místech se umístili žáci z 8. třídy – na 3. místě se umístila Tereza Stehlíková, na 2. místě Šimon Jati a zvítězila Kristýna Kalianková.
                                                                                                                                                                  p. uč. Ema Zykmundová