Týden po svých mladších spoluhráčích vyjeli na své okresní kolo i starší florbalisté. Hrálo se opět v nové sportovní hale v Jeseníku za účasti šesti škol. Ty byly rozděleny do dvou skupin po třech účastnících, poté následovalo klasické play off. Naši školu reprezentovali Martin Marek, Dominik Niederle, František Polák, Petr Svoboda, Šimon Jati, Matěj Kozubík, Tomáš Ondrejka, Adam Pudil, Miloš Pudil a Jaroslav Švajka.

Naše skupina byla za účasti Jeseníku a Žulové neuvěřitelně vyrovnaná, všechny zápasy v ní skončili remízou. První utkání jsme odehráli proti Žulové. Dvakrát jsme se dostali do vedení brankami Dominika Niederleho, ale jak už je psáno výše, zápas skončil remízou 2:2
Druhý zápas ve skupině proti Jeseníku skončil nakonec bez branek. K jeho konci jsme měli ze hry více my, měli jsme několik šancí, bohužel jsme dokázali vyprodukovat pouze tyčku nastřelenou z hokejky Dominika Niederleho.
Ze skupiny jsme nakonec postoupili jen díky většímu počtu vstřelených branek.
V semifinále jsme padli na Gymnázium Jeseník. Tohle utkání přetavil ve své galapředstavení znovu Dominik Niederle, z jeho hokejky padly všechny naše čtyři góly. Gympl jsme porazili 4:0 a hladce postoupili do finále.
V něm se opakoval duel se Žulovou. Dostali jsme se sice hned zpočátku do vedení 1:0 a ani nebudu psát, kdo tu branku vstřelil, protože bych se opět opakoval. To však byl náš jediný příspěvek do střeeckého zápisu utkání, zbytek jich obstaral soupeř. Ten měl větší vůli po vítězství a prot také vyhrál 4:1. Škoda, že jsme za celý turnaj nenašli více střelců branek, než jen jednoho…
I přes zklamání z finálového duelu je 2. místo velkým úspěchem a kluci si určitě zaslouží velké poděkování a pochvalu!

Výsledky OK florbal starší žáci