Po roce opět nastal čas vzít do ruky atlas a zamyslet se nad zeměpisnými úkoly. Ano, 16. ledna 2019 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěžilo se v kategorii starších žáků a žákyň (8. a 9. třída). Hrstka statečných, bylo jich pouze šest, se statečně poprala s úkoly, které jim pořádně zamotaly hlavu. První část úkolů mohli soutěžící vyhledat v atlase. Pokud řešitelé uměli pracovat s atlasem, mohli v něm vyhledat potřebné zeměpisné informace a oblasti ze zadání, tím měli v podstatě vyhráno. Nad druhou částí zadání se však museli spíš zamyslet, více si lámat hlavu a pořádně zalovit ve své paměti, protože museli tyto úkoly vyřešit bez pomoci atlasu.
A jak to nakonec dopadlo?
1. místo Šimon Jati (37 bodů)
2. místo Kristýna Kalianková, Anna Merčáková (28 bodů)
3. místo Jan Vonc (27,5 bodu)
Výhercům gratulujeme. Všem ostatním děkujeme za účast bez ohledu na umístění. Všichni přece dobře víme, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. U zeměpisných atlasů se sejdeme zase v příštím roce. Už teď se na všechny odvážné řešitele těším.
Ing. Bc. Jana Pudilová