Dne 29. ledna jsme se zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce, které se konalo na Gymnáziu v Jeseníku. Naši školu zde reprezentovali Kristýna Kalianková a Šimon Jati, oba žáci osmého ročníku. Olympiáda byla rozdělena na dvě části – mluvnickou a slohovou. V mluvnické části řešili soutěžící různé jazykové úkoly zaměřené hlavně na jejich jazykové vnímání a pochopení textu, ve slohové části měli žáci za úkol napsat souvislý text minimálně na 25 řádků na téma „Co jinde neuvidíte ani neuslyšíte“. V porovnání s předcházejícími ročníky se žákům olympiáda nezdála až tak náročná a vzhledem k tomu, že oba jsou teprve v 8. ročníku a příští rok si ji určitě zopakují znovu, je jejich umístění – Kristýnka skončila na 6. místě a Šimon na 9. místě z 20 soutěžících – vynikající. Oběma ještě jednou srdečně blahopřeji.                                                                                                       Mgr. Ema Zykmundová