Masopust, jakožto třídenní svátek, je odpradávna spojován s hodováním a bujarými oslavami. Po tomto období následoval čtyřicetidenní půst.
Náš letošní masopustní průvod se vydal na svou cestu od základní školy v pátek 8. 3. ve tři hodiny. Vedli jej dva krásní barevní Masopusti.  Za nimi již tradičně šli za velkého břinkání a bujaření medvědář s medvědem, smrtka, nevěsta, kobyla, ale také řemeslníci, princezny, klauni, chasa a mnoho dalších krásných masek. Po procházce dědinou se celý průvod uchýlil do školní tělocvičny. Zde si mohly děti zahrát pod taktovkou naší žákovské rady nejrůznější hry. Střílení na terč, skákání v pytli nebo kličkování mezi kužely s míčkem na lžíci. Za každou splněnou disciplínu jim byla odměnou drobná sladkost.  Nejen na odměnách si mohly děti pochutnat, ale i na tradičních koblížcích. Věříme, že se vám tato akce líbila a příští rok se opět sejdeme v hojném počtu. 🙂

Všem děkujeme za účast, SRPDŠ za zajištění odměn a občerstvení.