Žáci prvního stupně ZŠ, tentokrát společně s dětmi MŠ Supíkovice, se tradičně za zpěvu písní vydali k vodní nádrži Vajont, aby se rozloučili s Moranou a přinesli do obce jaro. Na celé akci měli podíl i dva chlapci ll. stupně ZŠ – Vladimír Polák a Martin Burďák, kteří Morenu statečně nesli.
V čele průvodu se MORENA naposledy rozhlíží po krajině zalité sluncem. Počasí jako na objednávku přeje celé akci. Po vhození do vody se děti vrací do obce s vlastnoručně vyrobenými „lítečky“ jako poslové jara.
Vynášení Moreny je starobylý zvyk symbolizující rozloučení se zimou a radost z příchodu jara. Přejeme proto všem, aby si v pevném zdraví radost ze slunce i veselé Velikonoce užili.                        J. Šikulová