Od 29. 1. do 9. 4. probíhal plavecký výcvik v deseti lekcích pro žáky prvního stupně. Účastnila se první, druhá a třetí třída naší školy. Na začátku první lekce byli malí plavčíci rozděleni do dvou skupin. Na plavce a neplavce. Děti, které už plavat uměly se zdokonalovaly ve svých zkušenostech a umění. Naproti tomu žáci neplavci se seznamovali s prostředím bazénu a učili se správně dýchat, splývat na vodě, potopit se, plavat s pomocí plaveckých destiček, ale následně i bez nich. Obě skupiny plavaly pod vedením zkušených instruktorek plavání.  Každou hodinu měly děti možnost si chvíli hrát ve vodě, což byla jedna z nejoblíbenějších činností. Většina dětí dosáhla během výcviku velkých pokroků a byly za to pochváleny. Poslední lekce plavání se nesla v duchu uvolněné zábavy a her ve vodě, děti pak byly odměněny mokrým vysvědčením a drobnou sladkostí za své dosažené dovednosti.